Kelionė į Paukščių kaimą

Š.m. spalio 23 dieną 1c ir 2a klasių mokiniai lydimi klasių auklėtojų Janės Darafėjienės ir Daivos Gaidanienės vyko į edukacinę kelionę - Paukščių kaimą, Ignalinos rajone. Visus maloniai pasitiko sodybos šeimininkė Laima Rakauskienė. Šeimininkė mus pasitiko su specialiai paruošta programa. Čia mokiniai degustavo didelėje keptuvėje lauke ant žarijų keptus įvairių rūšių kiaušinius – putpelių, vandens paukščių, vištų, kalakutų. Mūsų laukė pažintis su vandens ir naminiais paukščiais, istorijos bei mįslės didžiausiame – apie 50 žmonių talpinančiame lizde. Taip pat vaikai maitino stručius, asiliuką, ožkytes. Vėliau mokiniai vaišinosi žolelių arbata ir naminiais sausainiais.

Vėliau aplankėme Ladakalnį. Jis iškilęs 175 m virš jūros lygio. Saulėtą dieną nuo jo viršūnės matosi 6 ežerai. Rytinėje kalno papėdėje tyvuliuoja Linkmenas ir Asėkas, pietinėje – Alksnas, Alksnaitis, o vakarinėje – Ūkojas ir Pakasas. Ladakalnis bei į šiaurę nusidriekianti, Šiliniškių gūbriu vadinama moreninių kalvų grandinė yra ledynmečio palikimas.

Pasisotinę, patyrę naujų įspūdžių ir truputį nuvargę laimingai grįžome į sostinę.

1c klasės mokytoja Janė Darafėjienė