Spalio 10-oji – Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Pasaulinė psichikos sveikatos diena – tai dar vienas priminimas, paraginimas ir galimybė mums visiems įsigilinti į psichikos sveikatos problemas ir atsigręžti į tuos, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos.

1992 m. Pasaulinė psichinės sveikatos federacija pasiūlė minėti Pasaulinę psichinės sveikatos dieną. 2001 m. šventę patvirtino Generalinė asamblėja.

Kiekvienais metais tradiciškai spalio 10 dieną minime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Ta proga mokykloje organizavome akciją ”Senolių išmintis apie laimę". Anot psichologo Eriksono, "jaunas žmogus nebijos gyventi, jei senas nebijo senatvės".

Akcijos tikslas - paskatinti mokinius parodyti didesnį dėmesį ir rūpestį savo seneliams, jų išminčiai, išklausyti jų patarimus kaip sėkmingai ir laimingai gyventi. Suteikti žinių apie pozityvaus mąstymo, gero tarpusavio ryšio tarp jaunos ir vyresnės kartos svarbą psichinei sveikatai. Renginį organizavo socialinė pedagogė Irma Cibulskienė ir psichologė Emilia Atoyan.

5-6 klasių mokiniai kartu su auklėtojais rinko senelių mintis apie laimę ir užrašė debesėliuose.

5-7 klasių mokiniai su dailės mokytoja Ž. Podžiūnienė pristatė piešinių parodą ”Mano seneliai”.

7-8 klasių mokiniai dalyvavo renginiuose „Gyvenimas be patyčių“. Renginį vedė 8A ir 8B klasės mokinės.

Moksleiviai žiūrėjo filmus „Nekentėk tyloje“ ir „Rask laiko masteris“.

9-10 klasių mokiniai žiūrėjo filmą „Tavo pasirinkimas“ apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo pasekmes.

Jau nuo ankstyvo ryto mokyklos psichologė ir socialinė pedagogė pasitiko mokinius ir pedagogus mokyklos pirmo aukšto foje pasveikindamos su Pasauline psichikos sveikatos diena ir kviesdamos pažymėti savo laimę “Laimės termometre”. Tai išties sukėlė daug teigiamų emocijų, visi noriai žymėjo savo laimę. “Laimės termometras” parodė, kad Viršuliškių mokyklos mokiniai ir mokytojai yra laimingi. Tik labai nedidelė dalis žymėjo savo laimę žemuose “termometro” stulpeliuose. Kad mokyklos bendruomenės nariai pasijustų dar laimingesni, visi galėjo pasiskaityti prie termometro esančius debesėlius, kuriuose gausu senolių patarimų.

Visi su malonumu sėmėsi senolių išminties, apžiūrinėjo moksleivių piešinius.